Chytré kuchyně nabízí vychytávky ve formě skrytých úložných prostor i nenápadných spotřebičů

19. 07. 2016

Rostoucím požadavkům uživatelů na obytné prostory a jejich maximální využití se snaží vyhovět designéři, kteří se v poslední době překonávají ve vymýšlení vychytávek a zapojení doslova každého koutu. U kuchyní jsou nároky na praktičnost ještě mnohem vyšší, a proto vám chceme představit jejich chytré řešení.

Co zůstane v kuchyni očím skryto

Velmi oblíbeným způsobem, jak se vypořádat s přebytečnými prvky v kuchyni, je jejich ukrytí do útrob pracovní linky. Designéři tak myslí nejen na vypořádání se s dostupným prostorem, ale i na celkové působení interiéru, který bude díky schovaným prvkům vypadat čistěji. 

Seznamte se s příklady neviditelných vychytávek

V jedné ze zásuvek v kuchyňské lince můžete mít místo pomůcek na vaření uloženou doplňkovou pracovní plochu na krájení nebo dokonce celý jídelní stůl. Úzké proluky mezi jednotlivými skříňkami lze využít jako svislou zásuvku s organizérem na koření, prostorem na uskladnění pečících plechů a prkének na krájení nebo věšákem utěrek a ručníků.

Vychytávky tam, kde byste je nečekaly

Přímo do pracovní desky lze zapracovat například vysouvací zásuvky, které se budou hodit především u kuchyňského ostrůvku pro dodatečné zapojení drobných spotřebičů nebo dobití telefonu. Do linky lze stejným způsobem zapustit i celou digestoř, která tak výjimečně nevisí ze stropu či ze stěny, ale vysouvá se z pracovní desky jen, když je třeba.     

Uspořádání úložných prostor na maximum

Především u kuchyní s omezenými dispozicemi jako uživatelé uvítáte co nejkomplexnější využití dostupného prostoru. K tomuto účelu slouží například známý systém výsuvných polic do rohových skříněk, který umožní používat k uskladnění kuchyňského náčiní i jinak hluchá místa. Do hlubokých zásuvek se ze stejného důvodu umisťují menší zásuvky, které vyplňují prostor v horní části viditelné velké zásuvky. Speciální organizéry pro uložení talířů, příborů a dalších pomůcek pomáhají rovněž efektivnímu využití dostupného prostoru.

Zaujaly vás naše kuchyně nebo potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.


 
kuchyňské studio "Kitchen story" oc campus square, palachovo nám.2 , 625 00 Brno
Po – Pá  10 – 19 h, So  10 – 16 h

Cígler Home Design Facebook Cígler Home Design Instagram