Jaké obklady vybrat do kuchyně

06. 06. 2016

Mluvíme-li o obkladech, nemáme na mysli pouze dekory keramických dlaždic, které v minulosti patřily k tomu nejběžnějšímu typu kuchyňských obkladů. Díky novým trendům i technologiím už můžeme běžně uvažovat o použití vysokotlakého laminátu, skla, nerezu či umělého kamene. Z hlediska trendů je pro docílení ucelenějšího dojmu v poslední době velice populární volit stejný dekor pro pracovní desku i obklad.

Sklo nejen jako exkluzivní materiál

Velkému zájmu se v poslední době těší skleněné obklady,  které se umisťují za kuchyňskou linku místo tolik rozšířených keramických obkladů (obkladaček). Samozřejmě, že hlavní motivací pro použití skla v kuchyni je pocit výjimečnosti a o něco více luxusnější vzhled. Zářivě lesklé plochy je možné dodat v pestrých i zcela neutrálních odstínech. Vedle estetické stránky, má sklo i řadu praktických předností. Díky absenci spár se mnohem snadněji čistí a udržuje, protože se nečistoty prakticky nemají kde usazovat. To samé ale platí i pro laminátové obklady. 

Bohatou škálu barevných odstínů ještě rozšiřuje speciální skleněný obklad, do něhož lze přidat zvolený motiv, obrázek.

Kuchyňské obklady stokrát jinak

Trendů je tolik, že je na ně jeden článek krátký. Každopádně vynalézavost výrobců i designérů zřejmě nezná mezí, a tak si na své přijdou především ti, kteří se nebojí experimentovat a chtějí, aby jejich kuchyně vystoupila z řady. A to je určitě možné i z běžnými kachličkami, které známe z dětství, máme s nim dobré zkušenosti nebo se nám zkrátka líbí. Keramický obklad v kuchyni ozvláštněte netypickým formátem, použitím kachliček na koso nebo výraznou mozaikou a jinými výraznými motivy. 

Další variantou je použít stejný materiál a dekor jako u pracovní desky, přičemž lišit se bude jen tloušťka materiálu. V přírodně laděné kuchyni tak můžete mít desku i obklad v dekoru dřeva, v moderním interiéru lze použití dekor surových materiálů jako je kámen nebo beton. Zcela jednotného designu docílíte, když ve stejném dekoru pořídíte obklad, desku, skříňky i sokl kuchyňské linky.

Zaujaly vás naše kuchyně nebo potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.


 
kuchyňské studio "Kitchen story" oc campus square, palachovo nám.2 , 625 00 Brno
Po – Pá  10 – 19 h, So  10 – 16 h

Cígler Home Design Facebook Cígler Home Design Instagram