Jaké zvolit osvětlení kuchyňské linky

11. 05. 2016

Asi pro vás nebude překvapením, že pro kuchyni víc než kde jinde platí, že jedno světlo nestačí. Množství a podoba světel vyplývá především ze samotné kuchyně, jejích částí a činností, ke kterým je uzpůsobena. Skládá-li se vaše kuchyně z linky, ostrůvku, baru a jídelního koutu, budete logicky potřebovat více typů osvětlení, než kdybyste vařili v menším prostoru s jednoduchou kuchyňskou linkou. 

Posviťte si na vaření

Při výběru osvětlení do kuchyně je potřeba nepodcenit především množství svítidel. Ze všeho nejdůležitější je dobře osvětlená kuchyňská linka s pracovní plochou, varnou deskou i dřezem. Takové osvětlení by mělo být umístěno po celé šířce linky. Instalovat ho můžete na zeď nebo ještě lépe ze spodu horních skříněk, aby nebylo na první pohled vidět. Zvláštní osvětlení je potřeba vybrat pro ostrůvek, kde pokračuje pracovní a odkládací plocha. Vlastní svítidlo si zaslouží i jídelní kout nebo prostor s jídelním stolem. Celý prostor kuchyně by pak mělo osvětlovat jedno hlavní svítidlo.

Osvětlení jako designový prvek

Vedle svítidel s jasně danou funkcí osvítit pracovní i ostatní části kuchyňské linky pro její uživatele, existuje řada světelných prvků, které vám pomohou tento prostor zútulnit. V bezúchytkových kuchyních se používá podsvícení všech dvířek a zásuvek, abyste vždy věděli, kam sáhnout. Podsvícení jako takové se v různých barevných tónech používá i přímo ve skříňkách. Slouží pro lepší orientaci mezi uloženými věcmi, ale samozřejmě i jako výrazný a unikátní interiérový prvek.

Řeší-li se osvětlení  kuchyňské linky současně s jejím návrhem a následnou montáží, nejste limitování designem ani technickým provedením, protože se vše zabuduje a instaluje najednou. 

Zaujaly vás naše kuchyně nebo potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.


 
kuchyňské studio "Kitchen story" oc campus square, palachovo nám.2 , 625 00 Brno
Po – Pá  10 – 19 h, So  10 – 16 h

Cígler Home Design Facebook Cígler Home Design Instagram