Představujeme vám aktuální trendy v designu kuchyní

23. 03. 2016

Zahraniční trendy naznačují, že je na čase začít obytnou část s kuchyňskou linkou chápat nejen jako prostor pro přípravu jídla. Čím dál víc se z kuchyně stává společenská součást domova a přirozeně se prolíná do ostatních obytných částí. 

Jděte na to jinak

Trendy následujících let počítají s větší barevností kuchyňských linek, neobyčejně zajímavým využitím úložných prostorů i se stále chytřejšími a šikovnějšími vychytávkami do kuchyně i jejího okolí. A to vše často v duchu industriálního stylu. Předobraz moderní kuchyně se nachází v prostorných mezonetech nebo ještě lépe ve studiu v budově bývalé továrny, kde jednotlivé prostory nemají hranice a tvoří jeden celek.

​Otevřete se otevřené kuchyni

Vedle samotného prostoru se stávají čím dál oblíbenější i otevřené úložné prostory v kuchyni. Místo nepořádku mají navodit dojem zabydlenosti. Setkáte se proto se závěsnými drátěnými systémy nad ostrůvky, prosklenými dvířky u skříněk s nádobím nebo s otevřenými regály knihovny, která navazuje na skladovací prostory potravin. 

Spojte zdánlivě neslučitelné

Doba, kdy vrcholem designu kuchyní byl čistý minimalismus, je minulostí. V kuchyni prolínající se do dalších obytných prostorů je najednou dovoleno vše. Dřívější až chorobnou sterilitu střídají dekory v podobě barevných keramických obkladů, koberců a tapet. Tomu všemu pak dominuje kuchyňská linka s industriálními prvky, jako jsou specifická světla, digestoř, skříňky, servírovací stolek i židle u jídelního stolu. 

Zaujaly vás naše kuchyně nebo potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

H-Park Brno, Heršpická 11 c, 639 00 Brno
Po – Pá  10 – 19 h, So  10 – 16 h

https://www.facebook.com/ciglerhomedesign11c/

https://www.instagram.com/cigler_home_design/