Výhody a nevýhody propojení kuchyně s obývacím pokojem

26. 02. 2016

Obyvatelům se včlenění kuchyně do společenského prostoru zamlouvá z důvodu vytvoření komunikační zóny s obývacím pokojem. Developeři se zase pro toto řešení rozhodují především díky úspoře jedné místnosti při výstavbě bytu či domu. Zda se toto pojetí interiéru hodí i k vám domů a pro vaší rodinu, prozradíme níže v článku.

Zůstaňte s ostatními v kontaktu i při vaření

Hlavní a největší devízou tohoto řešení je sblížení členů rodiny nebo hostitelů s návštěvou při pohybu mezi obývákem a částí pro přípravu jídla. Společný prostor navíc jeho obyvatelům nabídne velkorysé místo pro život. V bytech s menšími dispozicemi jde o převratné řešení prostoru, kterého v domácnosti není nikdy dost. Pro napojení obou místností se nejčastěji používá jídelní stůl, bar či pult k servírování jídla.

Zvažte reálné nevýhody spojení kuchyně a obýváku

Jako první většinou lidi napadne nepříjemný pach, který se z kuchyňského koutu může linout až k sedačce, na které se večer rodina schází. Tento problém v Cígler Home Design běžně řešíme výkonnou digestoří s kvalitním odtahem. Pro někoho by mohla být zase překážkou skutečnost, že jakákoli návštěva vidí do kuchyně i ve chvíli, kdy jste ještě po jídle nestihli umýt a uklidit nádobí. Přesně to je výsadou myčky, do které nádobí snadno naskládáte a v kuchyni rychle zavládne pořádek. 

Při úvahách nad spojením kuchyně a obýváku vždy vezměte v úvahu vaše osobní návyky v domácnosti a očekávání od funkce vašeho bydlení. Všechny tyto aspekty mohou mít nakonec velký podíl na tom, zda s tímto řešením budete spokojeni.

Zaujaly vás naše kuchyně nebo potřebujete nezávaznou cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.


 
kuchyňské studio "Kitchen story" oc campus square, palachovo nám.2 , 625 00 Brno
Po – Pá  10 – 19 h, So  10 – 16 h

Cígler Home Design Facebook Cígler Home Design Instagram